FOTO/ Parrulla “Luli ik” tek memoriali i “2 prillit” ne Shkoder

Diten e sotme, eshte shfaqur nje pankarte kunder kryetarit te PD Lulzim Basha. Ajo eshte vene re ne pjesen ballore te merorialit te “2 prillit” ne qender te qytetit, fare prane Rektoratit ku dikur ka qene ish- Komiteti i PPSH. Parrulla duket eshte shkruar me dore sepse nuk ndonje pamje te kuruar. Eshte nje cope letre e trashe (kartuc) ne te cilen shkrueht “Luli ik”. Nuk deihet deri tani se kush mund ta kete vendosur, por koencidenca eshte interesante. Parrulla eshte shfaqur pak dite pasi Gramoz Ruci eshte zgjedhur ne krye te Kuvendit dhe kur jane rikthyer ne vemendje akuzat ndaj tij pikerisht per ngjarjen e “2 prillit”. Parrulla eshte shfaqur ne te njejten dite, kur ne media doli nje dokument- urdher i Gramoz Rucit sokohe minister i brendshem drejtuar Degeve te Puneve te brendshme. Shkresa ne krye, mbante daten 2 prill 1991. Edhe memoriali kur sot u shfaq parrulla kunder Lulzim Bashes, u shfaq pikerisht tek memoriali i “2 prillit”. /ShkodraWeb/