ShkodraWeb Media

E Vërteta të bën të lirë!

FOTO/ Misteri i lëndimit të të riut në protestë, ish- deputeti publikon pamjet nga spitali dhe akuzon policinë…

I riu që u dëmtua në protestën është dërguar në Spitalin e Traumës për një trajtim më të specializuar. Ndërkohë, ish- deputeti i Fierit Luan Baci, qytet nga është edhe i riu Ened Bostani, ka publikuar fotot. I riu duket në mjediset e spitalit, nën kujdesin e disa mjekëve njëherësh. Nga ana tjetër, me një status në Facebook ish- deputeti Baci ka lëshuar akuza publike ndaj policisë.

Nuk ka vonuar edhe reagimi i personave në të njëjtin postim të ish- deputetit. Një person ka publikuar dy foto, ku sipas personit, në është e vertetë se i riu është pl.agosur nga policiae shtetit.

Nga ana tjetër, ka ardhur edhe njoftimi zyrtar i policisë. Uniformat blu kanë konfirmuar se nuk bëhet fjalë për plagosje nga ana e policisë, por për dëmtim nga mjete piroteknike që u përdorën në protestë.

Loading...
Copyright ShkodraWeb Media © 2019 All rights reserved. | Politika e Privatësisë nga ShkodraWeb Media.