FOTO – “Mi bëj hallall të gjitha fajet”, humbi njeriun më të dashur ditën e sotme, kantautori i njohur jep mesazhin prekës

Një mesazh mjaft prekës ai i kantautorit të mirënjohur Gjergj Leka, pas ndarjes nga jeta te nenes se tij, dirigjentes se pare shqiptare, Rozmari Jorganxhi.


Ajo u nda nga jeta ne moshen 83-vjecari ne Itali, nderkohe qe sic shkruan Leka, eshte ngjitur lart, pikerisht ne ditelindjen e te atit te tij te ndjere.

Mesazhi i Lekes

Me ike e nuk te dhashe puthjen e fundit……Mezi po prisje te bashkoheshe me babin dhe pikerisht sot ne ditelindjen e tij u ngjite lart. Mi bej hallall gjithe fajet…..

ShkodraWeb Channel