FOTO – Merr fund aventura e Brdariç tek Vllaznia, 21- vjeçari rikthehet në Gjermani tek ekipi i Bundesliga 3…

Aventura e Tim Brdariç te Vllaznia mori fund shpejt. Duke mos pasur vend te kuqeblutë e drejtuar nga babai i tij, 21-vjeçari ka vendosur që ta vazhdojë karrierën në Bundesligën 3 me FC Rot-Vaiz Koblenz.

Mbrojtësi ka firmosur kontratë dyvjeçare me klubin gjerman, ku pritet të ketë hapësira aktivizimi, si dhe për t’u zhvilluar më shumë si futbollist. Me ekipin e parë të Vllaznisë, Tim Brdariç shënoi një gol ndaj Apolonisë në sezonin e fundit.