Foto/ Lista e me te kerkuarve ne Europe kryesohet nga nje kriminel shqiptar

Në listën e 65 personave më të kërkuar në Europë rezulton dhe shqiptari 49 vjeçar Aleks (Gani) Burreli. Europol ka publikuar prej disa ditësh listën e personave në kërkim, ku sipas zyrës së Europol ata janë persona me rrezikshmëri të lartë dhe të përfshirë në grabitje, vrasje, atentate, armëmbajtje, trafik qeniesh njerëzore dhe drogë.
Shqiptari 49- vjeçar është në kërkim për llogari të drejtësisë dhe policisë greke, pasi është i dyshuar për armëmbajtje, vrasje të 3 personave dhe plagosje. Sipas policisë greke Aleks (GaniI) Burreli më 23 qershor 2016 u fut i armatosur në një restorant në Ayia Napa në Greqi duke vrarë një biznesmen, një polic dhe bashkëshorten e policit. Ky krim sipas Europol është bërë në prani të fëmijëve të vegjël të policit dhe Burreli është një persona me rrezikshmëri të lartë. /Shqiptarja.com/