FOTO/ Kush ishte shenjestra e atentatit mesnatën e kaluar, ku humbi jetën nga të shtënat halla e tij…

Një atentat mbrëmjen e shkuar në Fushë Krujë, përfundoi me humbjen e jetës së një 50 vjeçareje, Shpresa Basha ndërsa mbeti i pl.agosur me ar.më zjarri shtetasi Marklen Haka. Ai ka mbërritur rreth orës 23:30 minuta me një makinën luksoze në Spitalin e Traumës në Tiranë.


Marklen Haka, 28 vjeç, është një personazh i njohur për policinë. I konsideruar si një nga të “fortët” e Fushë Krujës, ai është arrestuar në shtator 2018 së bashku me disa persona të tjerë gjatë një aksioni të RENEA-s në Nikël. Haka u arrestua në posedim pa leje të ar.mëve dhe municioneve luftarake dhe shitjes së lëndëve na.rkotike.

Bashkë me të u arrestua edhe Valter Bami, vëllai i Durim Bamit, i cili transportoi mbrëmjen e shkuar atë dhe hallën e tij drejt spitalit.

 

Për të afishuar reklamën apo njoftimin tuaj në ShkodraWeb Media mund të kontaktoni duke klikuar ShkodraWeb Media dhe menjëherë do të kontaktoheni nga stafi. ShkodraWeb Media ju mirëpret!