FOTO – Kamionçina përplaset me autoveturën në Lezhë- Shkodër, përfundojnë në spital 4 persona të lënduar…

Një aksidenti i frikshëm ka ndodhur mesditën e sotme në aksin Lezhë-Shkodër në afërsi të fshatit Blinisht.

Në aksident janë përfshirë një kamionçinë dhe një autoveturë. Nga përplasja rimorkio e kamionçinës është ndarë përgjysmë dhe ka përfunduar anash rrugës, ndërsa dy mjetet janë bërë copash.


Katër persona kanë mbetur të plagosur nga përplasja e automjeteve, një prej të cilëve në gjendje të rëndë.

Të plagosurit janë dërguar në spitalin e Lezhës, ndërsa policia po heton ngjarjen.