FOTO/ Ishte zhdukur që në nëntor, kush është babai i 7 fëmijëve që u gjet i dekompozuar në Pukë…

Zek Prenga 45-vjeçari, trupi i të cilit u gjet i dekompozuar ditën e djeshme në Pukë, kishte humbur prej nëntorit të vitit të kaluar. Familjarët e tij kishin bërë një denocim për humbjen e tij në emisionin “Pa Gjurmë” në Report Tv.  Ai ishte i martuar dhe baba i shtatë fëmijëve ndërsa punonte si motorist me lëndë drusore për të mbajtur familjen. Vajza e tij, Anxhelina Prenga ka rrëfyer në “Pa Gjurmë” takimin e fundit  me të atin ku kishte diskutuar lidhur me divorcin e tij me të ëmën.

Gjatë rrëfimit të saj në studio, ajo u shpreh se i ati ushtronte shpesh herë dh.unë mbi familjen dhe për këtë arsye e ëma e kishte denoncuar në polici. Trupi i Zek Prengës u gjet mbrëmjen e djeshme nga policia në vendin e quajtur Përroi i Mollave në njësinë administrative të Qelëzës.

Në trupin e tij nuk u gjetën shenja që të mund të përcaktohej shkaku që ka sjellë vdekjen e 15-vjeçarit.

Loading...