FOTO/ Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, Interpol arreston në Paraguaj shkodranin 31 vjeçar…

Elton Radovani është arrestuar në Paraguaj me qëllim ekstradimin drejt Shqipërisë. Lajmi bëhet i ditur nga Policia Kombëtare e Paraguajit përmes njoftimit zyrtar, i cili shoqërohet edhe me foto. Ndalimi është bërë nga Interpol, i cili ka pikasur Radovanin 31 vjeçar në një autostradë shtetërore në Paraguaj. Prangosja e tij është bërë pasi mbi të rëndonte një urdhër- arresti ndërkombëtar. Sipas asaj që referon Policia Kombëtare e Paraguajit, Radovani ishte shpallur në kërkim për mashtrim bankar dhe financiar dhe pritet që të ekstradohet drejt Shqipërisë.Mësohet se arrestimi i Elton Radovanit është bërë me datë 3 tetor rreth mesditës sipas orës së Paraguajit. /ShkodraWeb/


MUND TË LEXONI EDHE: “FAJDEXHINJTË” FLASIN/ “Djemtë e ish- prefektit kumar dhe…”, prokuroria lehtëson masat për disa nga të ndaluarit…

Mbeten pas hekura 12 “fajdexhinjtë” e kapur në Shkodër, publikohen shifrat: Flitet për 13 mln euro dhe vetëm për..

VIDEO/ “Fajdexhinjtë” e aksionit “Maranaj” para gjykatës së Shkodrës për masën e sigurisë…

“Fajdexhinjtë” e aksionit “Maranaj” para gjykatës për masën e sigurisë…

EMRAT/ “Fajdexhinjtë” e kapur në Shkodër, si funksiononte mekanizmi, kur nuk paguhej fajdeja merrin prona e mall…(foto)

MINUTA E FUNDIT/ “Dita e verës” edhe dita “e fshesës” për fajdexhinjtë në Shkodër, FNSH e RENEA blindojnë qytetin..

MINUTA E FUNDIT/ Grupi i “fajdexhinjëve” Shkodër, Gjykata e Apelit liron 6 nga personat e kapur (emrat)

VIDEO/ Flet avokati i shtetasit malazez të aksionit “Maranaj”, Anton Kosteri: U vunë në pranga për t’i bërë qejfin qeverisë…

VIDEO/ Gjykata e Shkodrës merr vendimin për “grupin e fajdexhinjëve”, 12 personat do të vazhdojnë të…

Fenomeni “fajde” dhe “furtuna në gotë” për përfitime politike në Shkodër…