ShkodraWeb Media

E Vërteta të bën të lirë!

FOTO/ Fitorja me Islandën, ja si e perjetuan presidenti Meta dhe kryeminstri Rama…

Shqipëria mundi Islandën me rezultatin 4-2 në “Elbasan Arena” duke ngjallur shpresat për ëndrrën europiane. Në përfundim të kësaj ndeshjeje kanë ardhur edhe reagimet e para nga kreu i Federatës, Armand Duka, presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, por edhe figura të tjera. Presidenti Ilir Meta e ka ndjekur nga afër ndeshjen Shqipëri-Islandë e cila përfundoi me triumfin e kombëtares shqiptare. Në fund të sfidës kreu i shtetit ka ndarë edhe një foto ku shfaqet vetë ai duke festuar këtë fitore.

“Fitore shqiponjash sot në “Elbasan Arena”!”, shkruan Meta krah fotos.

“Shqiponja”. Me një fjalë, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që ta t’i përshkruajë emocionet e ndeshjes Shqipëri-Islandë, ku kuqezinjtë shënuan 4 gola dhe mbajtur gjallë shpresën për në Europian.

Për tu bërë pjesë e grupit "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kerkesa juaj do të shqyrtohet menjëherë. KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal/

Loading...
Copyright ShkodraWeb Media © 2019 All rights reserved. | Politika e Privatësisë nga ShkodraWeb Media.