EMRAT/ “Far west” në mes të qytetit dhe ditën për diell, përplasja me dy grupeve i merr jetën 50 vjeçarit që kalontë rastësisht në rrugë

Detaje të reja kanë lidhur me ngjaren e rëndë, e ndodhur pak minuta më parë në Kavajë ku humbi jetën një 50 vjeçar, Ramazan Hasalliu dhe janë lënduar 6 të tjerë, mes të cilëve Sali Mekja, Rustem Dedaj, Arben Ajdini. Mësohet se dy grupe u përplasën me a.rmë më njeri tjetrin, e për pasojë ka mbetur i v.rarë një person i cili nuk ka pasur lidhje me ngjarjen. 50 vjeçari i cili humbi jetën, ishte një kalimtar i thjeshtë që nuk ka pasur lidhje me grupet të cilat u përplasën me njëri tjetrin. Madje, kishte dalë për të blerë bukën për familjen. Paraprakisht mësohet se 2 prej personave të dëmtuarjanë pjesë e grupeve të cilët janë përfshirë në përplasjen me a.rmë. Ndërkohë që dy persona janë ndaluar nga policia të dyshuar si autorë të v.rasjes, njëri prej të cilëve Eraldo Hyka. Ndërkohë pritet inofrmacioni zyrtar i policisë për të hedhur më shumë dritrë mbi këtë ngjarje k.riminale. Në qytet dhe rrugët hyrëse e dalëse janë ngritur postblloqe dhe jane ndaluar nderkohe dy persona.


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal