FOTO/ Deputeti demokrat publikon “qejfliet” e komisariatit te policise

Shkruan ne Facebook deputeti i PD-se per Lushnjen, Myslym Murrizi: “Këto bëjnë “QEJF” në orar të punës dhe në zyrë të SHTETIT. Pa frikë mund të quhen “qeflijet” e komisariatit te LUSHNJES. Ja çfare më shkruan sot një qytetare që halli e ka çuar tek zyra e këtyre vajzave pranë komisariatit të policisë LUSHNJE.
Pershendetje z Deputet.
Shif çfar bëjnë në orarin e punës këto që paguhen nga taksat tona, për ti shërbyer qytetareve. Foto që po të nis është e dites se premte me date 8 shtator 2017 ora 14:13. Un jam nje qytetare nga Lushnja, qe kam pritur dy ore ne radhe per te plotesuar formularin per pashaporte.
Keto vajzat punojn tek policia tek aplikimi dhe ne orar te punes bejn foto me kembet perpjet tek zyrat e shtetit qe jan per sherbimin e qytetarve. Qytetaret rrine ne radhe dhe kur te duan keto futen per aplikime. Rrin ter diten me kembet ngritur pin kafe dhe I sherbejne njerzve kur I do qefi.
Nga qe jane te partise.
Paguhen nga policia shtetit, dhe kane shume kompetenca.
Qe te dyja jane te emeruar nga shefi i komisariatit te Lushnjes, dhe nuk pyesin per njeri se jane te partise. Edhe kur ankohet ndonjeri as ja mer njeri per baze se ajo floke zeza Blerina eshte shumee mike me shefin e komisariatit.
Jane per te bere aplikimet qytetaret per pashaportat, ketu bejne qytetaret plotesimin e formulareve,si dhe per patentat dhe per lejet e armeve. Orari i punes eshte deri ne oren 16:00 dhe orari i fotos se qejfit eshte 14:13 dite e premte.
Kjo eshte policia qe duam???”, mbyllet postimi i deputetit Murrizi qe ka postuar edhe nje foto ne profilin e tij ne Facebook. /ShkodraWeb/