FOTO – Brenda jahtit 73 milionë paund të Vladimir Putin, luksi i shfrenuar i “carit” rus…

Pamjet që shihni tregojnë superjahtin 73 milionë paund të presidentit rus, Vladimir Putinit. Një jaht me një platformë për helikopter dhe një pishinë që kthehet në një pistë vallëzimi, lundroi jashtë kantierit detar gjerman përpara sanksioneve të mundshme nëse Rusia pushton Ukrainën.

Superjahti i Putinit është fotografuar në të gjithë hapësirat e tij, ku luksi të lë pa fjalë, u fotografua në një kantier detar gjerman, duke ndezur spekulime se po përpiqej të shmangte konfiskimin.


Sipas të dhënave, jahti luksoz ‘Graceful’ ka gjatësi 82 m, ndërsa ai është ndërtuar në vitin 2014 nga Sevmash.

Për më tepër shihni fotot e publikuara në Daily Mail.