FOTO/ Avni Mula mbush 90 vite, soprano Inva i bën dedikimin e veçantë

Avni Mula mbushi dje 90 vjeç. Kompozitori dhe muzikanti i njohur shqiptar, që ka dhënë zërin dhe talentin e tij në shumë role dhe këngë, nuk mund të ndahet nga muzika.


Ndaj dhe dedikimi që shkruhet në posterin e prezantuar nga vajza e vogël e Avniut, sopranoja Inva Mula, është shumë i gjetur. “Avni Mula 90 vjet muzikë”- shkruan sopranoja e njohur për babanë e saj në Instrgram. Avni Mula ka lindur në 4 janar 1928.

Për t’u bërë pjesë e grupit ShkodraWeb Media mjafton të klikoni: Join Group" dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi ShkodraWeb Media ju mirëpret!