Foto/ Aksident i rende ne superstrade, mbrojtesja e rruges pershkon tejpertej makinen

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në aksin Uji i ftohtë- Tepelenë. Një mjet tip Mercedes-Benz ka humbur kontrollin dhe për pasojë është përplasur me mbrojtësen anësore e cila i ka hyrë makinës tej për tej. Në momentin e aksidentit drejtuesi ndodhej i vetëm në makinë dhe është transportuar me urgjencë për në spital. Policia ka mbërritur në vendngjarje ndërsa po punohet për largimin e mjetit nga rruga.