FOTO/ 5 çiftet më të pasur në botë, kush kryeson listën…

Çiftet më të pasur në botë për vitin 2019. Që prej vitit 2014, aktori Geore Cloony është i martuar me avokaten prestigjoze Amal Clooney. Së bashku ata disponojnë shumën e 580 milionë dollarëve. Amal i hoqi titullin e beqarit dhe e bëri babain e binjakëve.

Shakira dhe Gerard Pique janë një nga familjet më të qëndrueshme dhe më të pasura në Europë. Pasuria e çiftit shkon në 340 milionë dollarë.

Kim Kardashian dhe Kanye West kanë plot 600 milionë dollarë. Nëse nukjanë më të pasurit ata janë një nga çiftet më influencues, që pas martesës së tyre në vitin 2014. Ata janë prindër të North, Saint, Chicago dhe Psalm.

David dhe Victoria Beckham janë një nga çiftet më solidë në botë. Ata kanë bashkë plot 17 vite dhe janë prindër të 4 fëmijëve. Ata kanë mundur të krijojnë një pasuri prej 900 milionë dollarësh.

Jay Z dhe Beyonce kryesojnë listën e të pasurve me një shifër prej 1.9 bilionë dollarësh. Ata u bënë çift në vitin 2008.


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal