“Foltorja” e Lezhës, ish- kryeministri Berisha vendos se kur do të mblidhet Kuvendi Kombëtar i PD- së…

Lideri historik demokrat, Sali Berisha deklaroi nga Lezha se Kuvendi Kombëtar i PD do të mbahet më 11 dhjetor.

“Ne do pranojmë fraksionet. PD do të riformatohet duke vendosur vlerat e një partie konservatore, familjen, besimin te zoti, pronat dhe interesi kombëtar. Për ne familja është themeli i çdo themeli. Ne do bëjmë gjithçka për ta mbështetur atë dhe jo për t’u vendosur numra prindërve siç bën Edvin Kristaq Rama.


Ky njeri na udhëheq nga humbja në humbje. Nuk ka një humbës të tillë po të hedhësh sytë në hartën e Europës. Të gjitha nismat e tij kanë qenë dështim. Çdo marrëveshje ka shkuar në favor të Edi Ramës. Dhe më keq, mashtron e vetëm mashtron.

Unë kam qenë për vetingun e politikanëve, por jo për mashtrimin. Për vetingun e vërtetë. Por të kthehesh te SPAK i Edi Ramës, do të thotë se je peng dhe vasal i tij. Vetëm 24 përqind e shqiptarëve i besojnë drejtësisë së Sorosit dhe Edi Ramës,” tha Berisha.

“Mjafton të hidhni sytë në televizione dhe të shihni se si gjithë analistët e zjarrtë të qeverisë janë angazhuar në mbështetjen të peng-Bashës. Këto mjaftojnë që ne të hapim rrugën tonë, të ringremë apo të rithemelojmë PD-në.

Nga Lezha kam kënaqësinë të informoj demokratët se më 11 dhjetor do mbahet Kuvendi Kombëtar i PD-së. Rroftë Lezha, rroftë PD,” tha Berisha.