FATALE – Ndjehet keq gjatë orës së mësimit, humb jetën në Itali 19 vjeçari shqiptar…

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Itali, teksa një student shqiptar ka humbur jetën. Mediet italiane raportojnë se ka ndërruar jetë 19-vjeçari shqiptar Osvaldo (Aldo) Kenga, i cili është ndjerë keq gjatë orës së mësimit dhe është dërguar menjëherë në spital. Siç raportojnë mediet fqinje, duke cituar mësuesit dhe studentët e tjerë, i riu ka pasur një dhimbje në gjoks.


Ai është nisur me urgjencë në spital, ku i është dhënë menjëherë ndihma mjekësore, por fatkeqësisht nuk ka mundur të mbijetojë. Studenti shqiptar jetonte prej vitesh në zonën e San Vito Lo Capo, ndërkohë që kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e vd.e.kjes së tij. I riu Kenga aktivizohej edhe në një ekip basketbolli.