EXCLUSIVE/ Ali Kopliku, i akuzuar si agresor i doktorit ne Shkoder, kontakton me ShkodraWeb: Kjo eshte e verteta!

Ne oren 22.03 te dates 30 korrik 2017, ka mberritur ne Facebook-un e ShkodraWeb nje mesazh, i derguar nga nje profil Ali Shpresa Kopliku. Personi qe e ka derguar kete mesazh, prezantohet si “viktima” e konfliktit me doktor Besmir Grizhja, ndodhur diten e shtune ne mjediset e spitalit. Zoteria ne fjale, ka nje version te vetin lidhur me ngjarjen e ndodhur. Ne respekt te se drejtes se replikes dhe profesionalizmit qe kemi premtuar, ne po e botojme te plote, shoqeruar edhe me foton e mesazhit te ardhur:
“Mirmrama! Un jam viktima edhe gruja jeme Shpresa Kopliku. Sapo lexova lajmin tek faqja juaj dhe kam mbetur i zhgënjyer nga genjeshtrat e e nje media serioze e qytetit tim ku kam lindur dhe jetoj. Jeni deshmitar qe ngjarjeve qe nodhin neper spitale dhe në te gjitha institucionet Shqiptare ma te korruptuarit ne bot. E verteta e ngjarje asht kshtu pavarësisht se doktorri Grizha mbron veten dhe profesionin e vet. Ka denoncim tek drejtori i spitalit Shkoder Perparim Ceka per talljet sorollatjet mos mjekimin dhe neglizhencen qe ka treguar ndaj gruas time. Veq Shkodres jam anku edhe te QSUT ne Tiran dhe tek ministri i shendetsis. Ai ka deklaruar qe un jam i smur psiqike po e vertet asht por un skam perfitu ndonjeher nga semundja qe kam, por ai me ka provokuar duke dit gjendjen teme. Ai me ka ofenduar dhe sulmuar ne telefon dhe me forc fizike jasht ambienteve te spitaliit civil deri te rruga kryesore me ka ndjekur duke me goditur ka ba vetgjygjsi ndaj meje. Kam edhe deshmitar edhe kolegët e tij qe kam kerku nihmën e tyre qe tmos kaloj ne konflikt apo perbadhje fizike me Grizhen. Nuk asht e vertet qe ai i ka blere gruas time medikamente sepse ja kam ble vete dhe i ka pas te rimborsuara. Normal ai ne syte e te gjithve asht i pafajshme sepse asht kirurg dhe ju e mbroni mbase por le te vihet drejtesia spo kerkoj .e shume.Un jam baba i dy fmive hallegji me nji gru invalide mendon kush per ne te sulmuarit ndaj cdo uniforme ne sherbim.
Do doja te jepja apo te kontaktoja me ju per te thene te verteten
Ndaj ksaj ngjarje qe beri buj.
Pa dit te vrt.
Po vetem nje version te doktorriit.”, perfundon mesazhi.
Nderkohe, ShkodraWeb ka komunikuar me mesazh me zoterine dhe e ka garantuar per botimin e ketij mesazhi si dhe jemi te hapur per ta ndjekur me ne gjeresi dhe thellesi kete ngjarje. /ShkodraWeb/

Loading...

Lini një Përgjigje