EMRI+FOTO – U përpoq ti vinte në ndihmë një shoferi të dëmtuar në gara makinash, humb jetën 15- vjeçarja shqiptare…

Një 15-vjeçare shqiptare ka humbur jetën në një aksident në Montreal, Kanada ndërsa u përpoq t’i vinte në ndihmë një shoferi të plagosur, në një garë makinash. Sipas mediave lokale, Veronika Gashi së bashku me një mikun e saj do të merrnin pjesë në një garë me makinash, ndërkohë që panë dy automjete që ishin përplasur.ore

Teksa ishte ndalur për t’i ardhur në ndihmë, makina e 15 vjeçares u godit nga një automjet tjetër garash. Sipas raportit të policisë, ngjarja ndodhi rreth orës 6.30 të shtunën pasdite. E përshkruar si një vajzë studiuese, e cila nuk i pëlqente vërtet pushimet, Veronica mund të ketë qenë në vendin e gabuar në kohën e gabuar.


“Mikja e saj Charbel Saliba mendohet të ketë arritur të tërheqë trupin e Veronica nga automjeti pak para se të digjej,” tha shoqja e ngushtë e familjes Gashi Isabelle Collin.

“Unë dua që ajo të kujtohet si një person i bukur dhe i fortë që dinte të zinte vendin e saj,” shton shoqja e saj 15-vjeçare, Raphawlle Grimard.

 

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel