EMRI+FOTO – Kush është administratori i shkollës private që u qëllua me armë teksa udhëtonte me makinën e tij…

Është mësuar se kush ishte objektivi i një atentati të mbetur në tentativë mesditën e sotme tek nënkalimi i “Liqenit të thatë” në Tiranë.

Burimet thanë se një person i paidentifikuar, ka qëlluar me armë zjarri pistoletë, në drejtim të mjetit tip Benz me drejtues shtetasin Lulezim Masha, 63 vjeç, i cili eshte administrator i nje shkolle private.


Fatmirësisht, si pasojë e të shtënave nuk ka pasur persona të lënduar. Menjëherë pas ngjarjes, autori është larguar ne kembe tha policia. Policia ka ngritur pika kontrolli në të gjithë zonën për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Njoftimi i policisë

Më datë 18.01.2022, te nënkalimi te Liqeni i Thatë, nga një person ende i paidentifikuar, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit me drejtues shtetasin L. M., 63 vjeç.

Si pasojë e të shtënave, nuk ka persona të lënduar.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, janë ngritur pika kontrolli në të gjitha pikat hyrëse-dalëse të Tiranës me qëllim kapjen e autorit.

Ndërkohë, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe është duke sekuestruar çdo provë të mundshme materiale që do të shërbejë për identifikimin e autorit të ngjarjes.