EMRI+FOTO – 23 vjeçarja humb jetën pasi sjell në këtë botë djalin e saj, ngjarja ndodhi në Shën Valentin por u mbajt e fshehtë…

Është ndarë nga jeta një vajzë e re 23-vjeçare në lule të moshës, pak orë pasi u bë nënë. Ngjarja ka ndodhur 5 ditë më parë në kryeqytet dhe nuk është bërë publike në asnjë prej mediave. Heris Meço lindi djalin e saj më datë 14 shkurt por në mbrëmje ajo ndërroi jetë. Ra në koma 13 orë pas lindjes dhe në të gdhirë e hëna ajo ndërroi jetë.


Janë hedhur supozimet se mjekja përgjegjëse e spitalit privat nuk i kishte bërë gjilpërën e hollimit të gja.k.ut pas lindjes. Pasi lajmi u bë publik, qytetarë të shumtë ishin në dijeni se ngjarja e rëndë kishte ndodhur në Spitalin Amerikan.