EMRI – “U kthye i trishtuar, i mërzitur, zemra e tij nuk duroi”, ndërron jetë në banesë menjëherë pas protestës naftëtari

Një nga punonjësit e rafinerisë ka ndërruar jetë, në Fier. Mësohet se ai është Artan Voshtima, i cili ka pësuar sulm në zemër, sapo është kthyer nga protesta për në shtëpi. Ngushëllime familjes i ka shprehur edhe ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi, i cili i fton naftëtarët e tjerë të vazhdojnë protestën për Artanin dhe familjen që ai la pas, pa harruar edhe djersën e tyre, 27 pagat e mbetura pas.


Postimi i Luan Baçit:

Sapo mesova, per nje lajme te trishte. Ndahet nga jeta, nje nga protestuesit, e rafineris, naftetari Artan Voshtina, banues ne Fier. Artani la pas bashkshorten dhe dy femijet e tij i la ne nje kohe, qe ata kane shume nevoj per Artanin Sot, pasi u kthye nga protesta, i trishtuar, i merzitur i stresuar, zemra e tij nuk duroi me.

Teknolog specialiste prej shume vitesh, ne uzine, i pa paguar dhe i keq trajtuar si shume kolege te tij te punes. I perkushtuar per punen ,shoqerine dhe familjen e tij. Ky shtet, kjo qeverri e korruptuar, keta bandite dhe hajdut, kontribuan, shume forte, per fatin e tij te ,trishte.

Ngushullime te sinqerta dhe te ndjera familjes. Ngushullime , edhe ju kolege, te punes, te Artanit protestues dhe greviste te urise. Mos e harroni Artan Voshtinen, protestoni edhe per Artanin, protestoni pa u ndaluar per familjen dhe femijet e tij.

Ata kane shume nevoj sot, per ndihmen e te gjitheve.