EMRI – Shkrumbohet makina e kryeplakut në Malësi të Madhe, 70 vjeçari dyshon zjarrvënie të qëllimshme…

Digjet makina e kryeplakut të Vermoshit në Malësi të Madhe, Prek Vata.

Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur gjatë pasdites të së dielës, në qendër të fshatit. Makina tip “Fuoristradë” është shkrumbuar plotësisht nga flakët e zjarrit.


Vetë kryeplaku Vata, rreth 70-vjeç, thotë se djegia e mjetit ka qenë e qëllimshme. Kjo pasi, sipas tij, autori i kësaj ngjarje ka thyer fillimisht xhamat e makinës dhe më pas ka hedhur benzinë automjet. Vetë Vata është lajmëruar nga të afërm per këtë ngjarje.

Ndërkohë, specialistët e policisë janë nisur drejt vendit të ngjarjes, për të zbuluar më shumë rreth shkaqeve të kësaj ngjarje.