EMRI – Sapo kishte mbaruar provimin, “Artisti” shqiptar arrestohet në Itali për trafik “malli”…

Mediat italiane informojnë se në Akademinë e Artit në Brera është arrestuar 46 vjeçari shqiptar Qani Kelolli nga Berati. Prej një viti ishte në kërkim nga autoritetet shqiptare i dënuar me 2 vite e 6 muaj burg për trafik dr.o.ge.


I apasionuar pas artit ai ishte student i vitit të tretë në Akademinë e Breras. U arrestua në ambientet e saj kur sapo kishte dhënë provimin e fundit para mbrojtjes së tezës, raporton Ora.

46 vjeçari shqiptar ishte prezantuar në provim me një pasaportë të falsifikuar greke. Në momentin e arrestimit tentoi të largohej duke ushtruar dhe rezistencë fizike ndaj skuadrës policore.

Ndaj tij rëndon tashmë dhe akuza e rezistencë ndaj forcave të rendit. Qani Kelolli është dhe autori i një libri të publikuar në Itali e për mediat italiane avokati i tij shprehet se është një njeri me kulturë që po përpiqet të rehabilitohet.

Për të afishuar reklamën apo njoftimin tuaj në ShkodraWeb Media mund të kontaktoni duke klikuar ShkodraWeb Media dhe menjëherë do të kontaktoheni nga stafi. ShkodraWeb Media ju mirëpret!