EMRI – Kush është shqiptari 47 vjeçar që u ekzekutua sot në Sao Paolo të Brazilit, po pinte kafe në…

Shqiptari Ilir Zelka është ekzekutuar paraditen e sotme në një restorant në Sao Paolo të Brazilit. 47-vjeçari u vra nga një autor i cili po lëvizte me një motor dhe qëlloi vetë Zelkën disa herë.


Pasi u sigurua se e vrau autori braktisi motorin dhe u largua menjëherë duke mos bërë asnjë veprim apo të lëndojë dikë tjetër.

Saktësisht ngjarja ndodhi në orën 11:10 të Sao Paolos teksa Zelka po qëndronte në bar-restorantin Zurich ndërsa autori kishte një bluzë të kuqe dhe kokore rozë.

ShkodraWeb Channel

ShkodraWeb Channel