EMRI+FOTO – Kush është 29 vjeçari që u ekzekutua sonte duke lëvizur me makinën e tij, policia jep detajet…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Jug të vendit ku një i ri u ekzekutua pranë Orikumit. Raportohet se viktimë e një atentati ka mbetur 29-vjeçari Benjamin Bezhani.


Mësohet se i riu ka qenë në makinën e tij, kur autorët i kanë prerë rrugën duke e qëlluar me 8 plumba dhe duke e lënë të vdekur në vend.

Viktima Benjamin Boshani

NJOFTIMI I POLICISË

Më datë 01.12.2020, rreth orës 21:00, në Sallën Operative Vlorë ka ardhur një telefonatë nga një qytetar se në Fushë- Dukat, Orikum një automjet ka ndaluar në rrugë dhe brenda tij ka një person të pa jetë.

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe kanë konstatuar të pajetë shtetasin B. B., rreth 29 vjeç, dyshohet ka humbur jetën nga përdorimi i armës së zjarrit.

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë dhe të Stacionit të Policisë Orikum kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.

ShkodraWeb Channel


ShkodraWeb Channel