NEWS I ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Media – E Verteta të bën të lirë!

EMRI – Kërkohej prej disa ditësh, gjendet i pa jetë anës lumit Drin 64 vjeçari…

Trupi i një 64 vjeçari është nxjerrë i pa jetë sot në vendin e quajtur “Ura e Reçit”.


Grupet e kërkimit të Policisë së Dibrës në bashkëpunim me banorët e zonës, në vijim të kërkimeve të pandërprera përgjatë lumit Drini i Zi, për gjetjen e shtetasit Sefedin Lleshi, 64 vjeç, banues në njësinë Administrative Muhurr, i cili dyshohej se ishte mbýtûr, kanë bërë të mundur gjetjen e trupit të pa jetë, rreth orës 17.00 të mbrëmjes së sotme në vendin e quajtur “Ura e Reçit”.

Nga kqyrja paraprake e trupit të pa jetë nuk janë konstatuar shenja dhûné dhe paraprakisht dyshohet që shkaku i vdêkjés është mbÿtja në lum.

Vijon puna nën drejtimin e Prokurorisë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.