EMRI – Aksidenti i rëndë në Pukë, humb jetën zyrtari shkodran, dërgohen me helikopter në Tiranë dy të tjerë

Aksident tragjik në Iballë të Pukës. Ndahet nga jeta Mark Ndou, 60 vjeç, Drejtor i Inspektoriatit të Mbrojtjes së Pyjeve në Shkodër dhe këshilltar bashkiak i Shkdrës. Mjeti me të cilin po udhëtonte ka dalë nga rruga duke berë që Ndou të humbë jetën.


Dy shtetas të tjerë, punonjës të pyjores janë dërguar me helikopter drejt Tiranës. Mark Ndou mësohet se ishte nisur për punë drejt Iballës për inspektim në pyje, por ka humbur jetën në këtë aksident tragjik.

Prej 7 vitesh ishte në krye të Inspektoriatit të Pyjeve ndërsa është edhe anëtar i Këshillit Bashkiak të Shkodrës, nën siglën e Partisë Socialiste të Moderuar- PSM.

Pukë/Informacion Paraprak

Më datë 25.11.2020, ora 14:15, në fshatin Bugjon një mjet i IKMT Shkodër ka dalë nga rruga dhe si pasojë shtetasi M. N. 60 vjeç , banues në Shkodër ka ndërruar jetë, ndërsa shtetasit A. B. dhe Ll. Gj. po dergohen drejt Spitalit të Traumës Tiranë.

ShkodraWeb Channel

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë dhe veprimet po kryhen me grup hetimor, për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje

ShkodraWeb Channel