EMRAT – Po pastronte pistoletën para se të shkonte në dasëm, 61 vjeçari vret aksidentalisht bashkëshorten…

Po pastronte armën dhe qëlloi aksidentalisht gruan, ndërron jetë 54-vjeçarja në Mirditë. Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Jezull. Rportohet se Paulin Pacuku akuzohet se ka qëlluar me armë aksidentalisht Vitore Pacukun.

Thuhet se autori po pastronte armën pasi do ta merrte me vete në një dasmë, por gabimisht ka vrarë gruan e tij


NJOFTIMI I POLICISE

Spitali Rajonal Rrëshen ka njoftuar sallën operative të Komisariatit të Policisë Mirditë, se ishte dërguar nga të afërmit e saj, për ndihmë mjekësore, shtetasja V. P., e plagosur me armë zjarri, e cila si pasojë e dëmtimeve kishte humbur jetën.

Nga verifikimet paraprake të kryera nga shërbimet e Policisë, dyshohet se në fshatin Jezull, Mirditë, në banesë, shtetasi P. P., 61 vjeç, duke pastruar një armë zjarri pistoletë, ka qëlluar aksidentalisht bashkëshorten e tij, shtetasen V. P., 54 vjeçe, e cila është transportuar menjëherë në spital për ndihmë mjekësore, nga të afërmit e saj, por si pasojë e dëmtimeve të marra ka humbur jetën.

Shtetasi P. P. është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Mirditë, për veprime të mëtejshme procedurale, ndërsa arma e zjarrit pistoletë është sekuestruar në cilësinë e proves materiale.

Grupi hetimor, nën drejtimin Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, vijon punën në vendngjarje, për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.