EMRAT – Caktohen kryetarët e grupeve të punës në qarqe, Berisha i beson Shkodrën Spahisë, Topalli drejton…

Në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike, të drejtuar nga Sali Berisha janë caktuar grupet e punës. Janë mësuar edhe emrat e kryetarëve të grupeve të punës sipas qarqeve, ku në sy bie emri i Jozefina Topallit, e cila është caktuar në Lezhë.

Kryetaret e grupeve te punës sipas qarqeve::


Durrës: Oerd Bylykbashki

Shkodra: Bardh Spahia

Lezha: Jozefina Topalli

Kukës: Isuf Cela

Elbasan: Luciano Boci

Korça: Edmond Spaho

Fier: Luan Baci

Vlora: Bujar Leskaj

Gjirokastër: Tritan Shehu

Qarku Tiranë i ndarë në 5 zona.

Zona 1 – Kryetar Grupi Edi Paloka dhe përfshin degët 1, 2, 3, 4

Zona 2 – Kryetar Grupi Agron Shehaj dhe përfshin degët 5,7,12

Zona 3 – Kryetar Grupi Belind Këlliçi dhe përfshin degët 6,13,14,15,16

Zona 4 – Kryetare Grupi Albana Vokshi dhe përfshin deget 8, 9,10,11.

Zona 5 – Kryetar Grupi Flamur Noka dhe përfshin degët, Kamëz, Paskuqan, Vorë , Kavajë dhe Rrogozhinë

Ndërkohë mësohet se ka pasur ndryshime mes dy grupeve të deputetëve demokrat. Mësohet se Tomorr Alizoti dhe Xhelal Mziu i janë bashkuar Sali Berishës, lëvizje kjo që vjen vetëm pak para nisjes së sesionit të ri parlamentar.

Mziu është caktuar kryetar i grupit te punës ne Dibër, ndërsa Alizoti ne Berat.