EMRAT+VIDEO – Aksident tragjik në “superstradën e vdekjes”, makina përplaset me bordurën, humb jetën shoferi 38 vjeçar

Një 38-vjeçar të shtunën ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik që ndodhi në aksin rrugor Lezhë- Milot, ku automjeti me të cilin udhëtonin humbi kontrollin, duke u përplasur me bordurën anësore.

Në një njoftim për mediat, policia tha se shoferi i mjeti, Paulin Gjomarkaj humbi jetën kurse u plagos pasagjeri 27-vjeçar Nikoll Gjini. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.


NJOFTIMI NGA POLICIA

Lezhë/Informacion paraprak

Në aksin e vjetër Lezhë- Milot, në fshatin Manati , Lezhë, mjeti me drejtues shtetasin P.Gj., 38 vjeç, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën anësore.

Si pasojë e përplasjes ka humbur jetën drejtuesi i mjetit dhe ka marrë dëmtime dhe është transportuar në spitalin Rajonal Lezhë shtetasi N.Gj., 27 vjeç, i cili ndodhej pasagjer në këtë mjet.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.