Edi Rama nuk eshte kryeministri, Berisha zbulon “te vertetin”

Shkruan ne Facebook ish- kryeministri Sali Berisha: “Zyrtarja e kryeministrise denoncon supermafiozin Don Agaçi si de fakto kryeministri i Norieges!
Lexoni me vemendje mesazhin e saj. sb
“Pershendetje Doktor
Un qe po te shkruaj nje nje punonjes i Kryeministrise qe zgjedh anonimatin per arsye qe besoj i mirekupton. Edhe pse nuk jam simpatizant i PD, jeni i vetmi se sot qe mund te goxoni te thoni te verteten, pasi mediat jane te kapura e kane marre fund.
Esht e turpshme qe i gjithe shteti te drejtohet De Facto nga i person Sekretari i Pergjithshem Engjell Agaci.
Ky esht kryeministri real i vendit qe drejton Ekonomine dhe administraten, madje ka uzurpu e gyqsorin kurse Rama del ne TV e FB e se ka haberin se cfare ndodh e si njef as per emer e fytyre pjesen me madhe te drejtuesve te institucione.
Ti marrim me radhe Doktor;
Kryetaren e KKP Evisin,ku ndahen milionat e tenderave e drejton me sms engjelli dhe e fillon dhe mbyll dite ne paradhoma e Tij,
Av Shtetit Alma Hicka, gruaja e ortakut te Maks Haxhise esht pengu Agacit,
Drejtorin e APP, Fondi i Rajoneve qe ndaj leket e bashkive,! apo cdo vend tjeter qe ka lidhje me tendera dhe buxhet drejtohet nga Agaci me dore te hekurt duke i katandisur drejtuesit e shtetit ne zara pq vlere qe e kane per nder me taku Agacin se zakonisht i marrin urdherat nga sekretaret 23 vjecare te paradhomes.
Edhe ministrat i kontrollon dhe komandon nepermjet bandes se Sekretareve te pergjithshem me ne krye Plarent Ndrecen e famshem ku akti i fundit esht me i turpshmi.
Mbasi kane vjedhur e jane me ceshtj penale te gjithe tani me urdher Agacit po qarkullohen duke i ndruar ministrite ne shkeljet me te hapur te ligjit te Nenpunesve Civil te larte.
Doktor harxhoni kohen kot duke u marr me Ramen se ai esht nje kukull qe e kalon diten ne facebook,
Kryministri i vertete i vendit dhe simboli i se keqes qe ka pushtuar shtetin esht vetem nje person Don Agaci
, qe e ka filluar karrieren si sekser i te burgosurve ne Itali dhe qe sot e mban peng Ramen dhe gjith shtetin mjeran te rilindjes
Po te shkruaj edhe njehere per emerimin politik te Sekretareve te pergjithshem.
Olti Muzaka shkon me minisitria e drejtesise, esht asistenti i Engjell Agacit ka ka gjithsej 2-3vite ekperience pune, mendo nje ministre pa eksperience qe deri para nje viti ishte asistentja e Vasilika Hysit i dergohet me detyrim percaktim nje djal 25 vjecar qe sekretar i pergjithshem!
Dritan Palnikaj qe shkon ke Ministrin e Brendshme po ashtu ishte asistent i Agacit deri para 1 viti dhe ska drejtuar qofte edhe nje sektor ne administrate e shkona atje, levizje e koordinuar e Binomit Agaci-Xhafa
Levizje e 3 qe i ve kapakun ketij plani mafioz,
Alba Thoma Celibashi, kunata e Ilirjan celibashit, mikut te afert te dyshes Xhafa -Agaci shkon ke Ministria e Mbrojtjes.
Kjo zonje me pak vite pune eksperience i ka bere nje sherbim te madh Agacit dhe te tjeteve qe organizuar 3 koncensionet te perbindshme te inceneratorevw ne Elbasan Fier dhe Tirane.
Shifni Kontratat dhe do kuptoni pse Alba Thomo dergohet te dubloje nje tjetre Ministre kukull si Olta xhacka!”. /ShkodraWeb/