E TRISHTË – Përcillet në banesën e fundit shkodrani 34 vjeçar, humbi betejën me sëmundjen e rëndë megjithë solidaritetin…

Është përcjellë për në banesën e fundit Jetmir Zeqja, shkodrani qe u nis per kurim drejt Stambollit i diagnostifikuar me kancer ne tiroide. 34 vjeçari Jetmir Zeqja ndërroi jetë ditën e djeshme ndërsa shpresohej e urohej të kthehej shendosh e mirë në vendlindjen e tij Shkodrën.

Ai luftoi me jeten per disa dite ne radhe teksa te afermit, shoket e miqte apeluan per ndihme financiare pasi operacioni i kushtonte 120 mije euro.Por pavaresisht se shuma arriti te sigurohej ne kohe rekord me ndihmen e te gjithe shqiptareve Jetmiri mbylli syte.


Jetmiri ishte një djalë 34 vjeçar që u martua vitin e kaluar me gëzimin për të jetuar i lumtur, një djalë punëtor që kujdesej për familjen e tij, një djalë që ishte gjithmonë pranë prindërve.

Jetmiri u diagnostikua me kancer para rreth 1 muaji, i cili u shfaq në tiroiden e tij dhe u përhap me shpejtësi në të gjithë trupin.

ShkodraWeb i shpreh ngushëllimet familjarëve, të afërmëve miqve dhe të njohurve të të ndjerit Jetmir Zeqja.