E RRALLË/ Është vetëm 6 vjeç por flet 7 gjuhë të huaja dhe…njeh gjithë flamujt e botës

Puntata e parë e “Ftesë në Pesë” për vitin 2019 nisi pasditen e sotme me një të ftuar shumë special: Amarin, djalin gjeni nga Kosova. Edhe pse vetëm 6 vjeç, niveli i inteligjencës së Amarit ka rezultuar superiore, duke bërë që ai të zotërojë njohuri që asnjë nga moshatarët e tij nuk i kanë.

Vogëlushi tregoi se flet 7 gjuhë të huaja, të cilat i ka mësuar në mënyrë autodidakte, si edhe njeh flamujt e shteteve të ndryshme të botës.

Bieta e sfidoi për të treguar aftësitë e gjenialitetin e tij dhe Amari nuk zhgënjeu. Ai gjeti flamujt e të gjitha shteteve, duke përmendur Kolumbinë, Qipron, Egjiptin, Greqinë, Britaninë etj. /Burimi:Top Channel/

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

Mbyllet “telenovela” Malota, mbrojtësi rinis stërvitjen nën urdhrat e Likës tek Vllaznia…

Ashtu...

VITI 1946/ Mehmet Shehu për operacionin kundër Prek Calit: Reaksioni duhet asgjësuar…kujt t’i kërkohet, të dorëzojë shpirtin ose…

Gjatë...

FOTO/ Basha në 28-vjetorin e RD-së: PD do të jetë gjithmonë në mbështetje të lirisë së medias…

Kreu...

Close