E RËNDË/ Zjarri shkrumbon shtëpinë, humbin jetën burrë e grua- shpëtojnë mrekullisht 4 fëmijët dhe gjyshërit… (emrat)

Një shtëpi është djegur duke i marrë jetën çiftit të bashkëshortëve Petrit dhe Dava Ndoj 40 dhe 35 vjec. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Va Shënkoll të fshatit Breg. Banesa u përfshi nga flakët ne orën 02:00. S i pasojë e flakëve, humbën jetën dy bashkoshlrtët.

Bashkeshortet 40 dhe 35 vjec po flinin ne katin e dyte te banesës kur ka rën zjarri. Dëmtime të lehta kanë pësuar dhe katër fëmijët e tyre të cilët janë hedhur nga dritarja e katit të dytë. Fëmijet, me i madhi 12 vjeç kanë nxjerrë dhe gjyshen e paralizuar.

Alarmin për zjarrin e ka dhënë i zoti shtëpisë Pal Ndue Gjoni i cili kishte degjuar zhurmën e tjegullave. 82 vjeçari me bashkçshorten e paralizuar po flinin ne katin e dytë të banesës, kanë arritur të dalin pa dëmtime. Trupat e pajet të Petrit dhe Dava Ndoit u gjetën pranë njëri tjetrit teksa kishin tentuar të dilnin nga dhoma. Forcat zjarrfikëse të Pukës dhe Fushë Arrëzit kërkuan rreth dy orë për gjetjen e trupave nën mbetjet e flakëve.

Loading...