E RËNDË/ Ndërron jetë duke fjetur i riu shqiptar 24 vjeçar, prindërit e gjejnë djalin e tyre të vetëm në dhomë…

Nje ngjarje e rende per nje familje shqiptare ne Itali. Prinderit kane gjetur të pajetë ne dhome djalin e tyre vetem 24-vjecar. Mediat italiane shkruajne se prinderit gjeten ne dhome djalin e tyre Aldi Cala.

Sic kane treguar ata per policine, djali e kishte kaluar mbremjen me shoket dhe ishte kthyer vone. Keshtu qe ata vendosen te mos e bezdisin dhe ta linin te flinte deri vone. Por, kur kane pare se ai nuk po dilte nga dhoma, edhe nderkohe qe kishte kaluar shume kohe e ishte bere pasdite, hyne ne dhome ta shihnin.

Ata e thirrën, pastaj iu afruan shtratit. Fatkeqësisht, i riu nuk u përgjigj. Zemra e tij kishte kohë që kishte ndaluar së rrahuri. Ata menjëherë dhane alarmin dhe kerkuan ndihme, moren 118 dhe menjehere ne vend mberriti ambulanca. Gjithcka ishte e kote, pasi mjeket vetem konfirmuan qe ai kishte nderruar jete.

Nuk dihen shkaqet, per te cilat pritet ekzaminimi mjeko-ligjor. Dyshimet e para jane per nje vd.ekje te natyrshme, pasi prinderit kane treguar se ai bente nje jete te rregullt, nuk pinte as al.kool e as substanca te tjera. Megjithate priten te dhenat e autopsise.


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal