E RËNDË/ Lëndë plasëse në oborrin e shtëpisë, një vit më parë i ekzekutuan djalin 32 vjeçar…

Shpërthim me lëndë plasëse në banesën e Gazmir Kosiqit në Maqellarë të Dibrës. Një i ri ka mbetur i pl.agosur nga shpërthimi në Dibër, Ismail Kosiqi, 27 vjeç. Ngjarja ka ndodhur këtë të premte, në banesën e familjes që një vit më parë humbën djalin e tyre, i cili mbeti i vr.arë po në këtë oborr që sot iu hodh eksplozivi. Elsi Kosiqi, atëherë 32 vjeç, u ekzekutua në oborrin e banesës së tij.


NGJARJA

Rreth orës 01:30, krismat e armës kanë ter.rorizuar pjesëtarët e familjes Kosiqi në Maqellarë. Në momentin që kanë dalë jashtë, ata kanë parë trupin e pajetë të 32- vjeçarit dhe menjëherë kanë sinjalizuar policinë, e cila ka mbërritur shpejt në vendngjarje. Pas kryerjes së veprimeve paraprake, blutë kanë gjetur dhe sekuestruar në oborrin e banesës së kësaj familjeje dy gëzhoja kallashnikovi.

Pasi e thirrën në emër, ishin tri të shtëna me ar.mën e zjarrit që i morën jetën 32-vjeçarit.