NEWS I ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Media – E Verteta të bën të lirë!

FOTO/ Humbin jetën katër policë, kolegu i tyre në rrethana akoma të paqarta shkakton…

Në orët e para të pasdites së sotme, Parisi është tronditur nga një ngjarje e rëndë. Mësohet se katër oficerë policie kanë humbur jetën, në rrethana akoma të paqarta. Sipas informacioneve të para, ka qenë një koleg i tyre që papritur i ka goditur me mjet pre.rës- thi.kë, duke u marrë jetën menjëherë.


Autori, ende i paidentifikuar, është ele.minuar pak minuta pas ngjarjes nga policia. Deri më tani nuk ka asnjë deklaratë zyrtare nga autoritetet franceze. Ngjarja ka ndodhur në oborrin e godinës së policisë,  e cila ndodhet pranë Katedrales së Notre Dame.

Ngjarja vjen një ditë pasi policia franceze hyri në grevë në mbarë vendin akti d.hune ndaj oficerëve si dhe rritje të niveleve të vetëvr.asjeve brenda forcës.