E RËNDË/ Babai përplas makinën me trafik ndarësen në “Rrugën e Kombit”, humb jetën vajza e tij e vogël…

Një aksident fatal është regjistruar në afërsi të fshatit Gëziq, në Rrugën e Kombit. Drejtuesi i një “Toyta Yaris” ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë është përplasur me bordurën anësore të rrugës.

Burimet bëjnë me dije fillimisht se ka mbetur e lënduar rëndë një vajzë e vogël. Si pasojë e përplasjes, vajza ka humbur të dyja këmbët, e cila ka ndërruar jetë më vonë në spital. Nga aksidenti ka mbetur i pl.agosur edhe drejtuesi i mjetit.

Ambulanca ka vonuar me shumë se 40 minuta për të arritur në vendin e ngjarjes. Ende nuk duhen detaje të tjera rreth ngjarjes.

Mirditë/ Informacion paraprak

Në autostradën Milot – Morinë, në vendin e quajtur “Fshati Gëziq”, shtetasi G.I., rreth 44 vjeç, banues në Tiranë, duke drejtuar automjetin e tij ka humbur kontrollin duke u përplasur me trafikndarësen.

Për pasojë ka humbur jetën vajza e tij e mitur S.I. rreth 13-vjeçe, e cila ishte pasagjere në mjet, ndërsa drejtuesi i mjetit ndodhet në spital nën kujdes mjekësor.

Grupi hetimor vazhdon hetimet në vendin e ngjarjes për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal