“E pret burgu sepse…”, LSI sulmon kryeministrin: Rama s’ka hallate…

Kryetari i Grupit të LSI-së, Petrit Vasili i është përgjigjur Kryeministrit Edi Rama, duke thënë se këtë të fundit e pret burgu, pasi e ka shndërruar policinë në një rreckë. Vasili I është përgjigjur Ramës me thënien e tij se “s’ka hallate ti përgjigjet se e kanë kapur krminelët.

“Edi Ramen e pret burgu sepse e beri policine rrecke dhe pagatore te krmineleve. Qeverisja eshte sot thjesht nje zgjatim i krmineleve. Edi Rama s’ka hallate te pergjigjet, se ja kane kapur krminelet dhe e terheqin zvarre.


Audiopergjimet e fundit groposen Edi Ramen si kryeministrin e vetem ne histori si hipoteke e krmineleve. Kriminelet kane vene nen urdhera dhe komandojne policine e shnderruar perfundimisht ne lecken e tyre. Ky eshte asgjesimi i Edi Rames dhe qeverise te cilet nuk mund te rrijne me asnje sekonde ne ato karrige.

Cili qytetar beson më te policia?

Cili qytetar beson me te qeveria?

Cili qytetar beson me Edi Rama si peng i krimineleve?

Cili qytetar beson me te prokuroria qe i sheh kriminelet te denoncuar dhe nuk i arreston?

Cili qytetar beson me tek siguria e ketij vendi, kur sheh kriminelet qe paguhen nga policia?

Cili qytetar beson me tek mbrojtja e shtetit kur sheh policine qe trajtohet si qen prej trafikanteve?

Koha e kryeministrit te “semure” qe fryhet si gjel i tredhur ka vdekur sot eshte koha e qytetareve”, thekson Vasiili.