E ÇUDITËSHME/ Ronaldo nënshkruan me Juventus në Itali, ndërsa klubi francez i uron mirëseardhjen… (foto)

Në fakt është pak e çuditshme fakti që Ronaldo transferohet te Juventus dhe klubi i Nimes Olimpique në Francë i uron mirëseardhjen Ronaldos. Ka qenë vetë klubi francez i cili me anë të një postimi në “Twitter” shprehet i lumtur për këtë kalim.

Ata postuan një foto ku shkruhej: “Nimes Olimpique është krenar dhe e kënaqur për zyrtarizimin e @Cristiano @juventusfc për sezonin 2018/2019. Mirëserdhët Cristiano! “-ishin fjalët që shoqëronin foton e Ronaldos.