LAJMI I FUNDIT/ Dyfishimi i çmimeve për shërbimet dentare, Urdhri i Stomatologut merr vendimin…

Urdhri i Stomatologut ka vendosur sot të anulloje vendimin e tij, për të dyfishuar çmimet për 13 shërbimet kryesore dentare. Pas hetimit të nisur nga Autoriteti i Konkurrencës dhe qëndrimin kundër këtij vendimi nga Ministria e Shëndetësisë, sot Asambleja Kombëtare e Urdhrit të Stomatologut, vendosi të anuloje listën e çmimeve dysheme për shërbimet dentare.

Në vendimin e firmosur nga Presidenti i Urdhrit të Stomatologut, Nikollë Deda, thuhet se vendimi i anulimit është votuar me 34 vota pro dhe asnjë kundër. “Anullimi i vendimit të Asamblesë Kombëtar të Urdhrit të Stomatologut të Shqipërisë, datë 14.12.2018 për “miratimin e listës së çmimeve dysheme në shërbimet stomatologjike”.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

Ngjarja e rëndë me 16- vjeçaren nga Drenasi, shokon me pohimin e tij imami: Shkak, veshja e saj provokative…

Panuçi gjen mbrojtës në Itali, tekniku ndjek shkodranin 19-vjeçar të Veronës…

“Në skandalin e tenderave të përfshirë njerëz të LSI…”, ministrja Gjonaj i përgjigjet sërish Kryemadhit: Sulm i qëllimshëm…

Close