“Druaj se presidenti po flet kot…vëri në punë këshilltarët…”, Petrit Vasili reagon pas mesazhit të Presidentit Meta për “13 tetorin”…

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka komentuar thirrjen e presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi sot sërish dialog me qëllim që kriza politike të mos ndikojë në çeljen e negociatave. Ndërkohë, Vasili shprehet me ironi se druan që presidenti po flet kot. Sipas tij, Meta nuk ka pse të shqetësohet që Shqipëria do të ngelë në vjeshtë, pasi qeveria e ka mbaruar integrimin që në 27 qershor 2018. Madje Vasili ka publikuar edhe një video të kaluar të Ramës, ndërsa i kërkon presidentit të vërë në punë këshilltarët e tij.

Komenti i Vasilit:

Druaj se presidenti po flet kot !!(VIDEO). Perse eshte kaq i preokupuar Presidenti se do ngelet serish ne vjeshte qeveria dhe ne 19 tetor per integrimin europian? Nuk e di Presidenti se Qeveria e ka mbaruar me sukses te plote integrimin europian qe ne 27 qershor 2018 bile ka marre dhe daten,sigurisht imagjinare.

Edi Rama u ka ndare edhe dekorata ambasadoreve per kete sukses te papare. Ndaj i nderuar President veri ne pune keshilltaret e tu. Me qe ata nuk te informojne, po jua tregoj une edhe me VIDEO kete sukses,qe kryeministri e ka arritur me kohe….dhe qe ju nuk e keni marre vesh akoma

Druaj se presidenti po flet kot !!(VIDEO).Perse eshte kaq i preokupuar Presidenti se do ngelet serish ne vjeshte qeveria dhe ne 19 tetor per integrimin europian?Nuk e di Presidenti se Qeveria e ka mbaruar me sukses te plote integrimin europian qe ne 27 qershor 2018 bile ka marre dhe daten,sigurisht imagjinare.Edi Rama u ka ndare edhe dekorata ambasadoreve per kete sukses te papare.Ndaj i nderuar President veri ne pune keshilltaret e tu.Me qe ata nuk te informojne, po jua tregoj une edhe me VIDEO kete sukses,qe kryeministri e ka arritur me kohe….dhe qe ju nuk e keni marre vesh akoma

Pubblicato da Petrit Vasili su Mercoledì 17 luglio 2019


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal