DOKUMENTI/ Ish- kryeministri tregon si u hoq ylli komunist nga Flamuri kombëtar…

Ish-kryeministri Aleksandër Meksi me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka sjellë në kujtesë momentin kur ai propozoi në prill të vitit 1992 heqjen e yllit nga Flamuri Kombëtar.

Postimi i plotë i Meskit:

“Meqenese u përmend këtu si u hoq ylli nga Flamuri Kombètar në fillim tè prillit 1992…po e tregoj si dèshmitar i atij akti. Isha une që bëra propozimin me gojë nga vendi….! Nga krahu i majtè i sallës dikush foli qe duhet me shkrim propozimi dhe une shkruajta me nxitim…siç dhe shihet…dhe nxitova t’ia dorëzoja Kryetarit Z. Arbnori…! Por prap i njejti zë tha se duhen 25 firma u ktheva tek bankat dhe shumé nga deputetet u afruan dhe fimosèn e dorèzova dhe u miratua…..!”, reagon Meksi.

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

“Ta mori burrninë Rama…”, ish- deputeti i PD- së sulmon ashpër ministrin e brendshëm: Eh mer Minister Lleshi, si do të ikësh…!

Ish...

PERSONAZH/ Jetim, luleshitës për të mbajtur frymën gjallë…ky është Dulja “i rrezkshëm” që u arrestua pas protestës…

Ndër...

FRYMËZIM/ Xhesika me aftësi ndryshe, 17 vjeçarja nga Vau Dejësi që nuk ndalet para asgjëje: Dua të bëhem psikologe…(video)

17-vjeçarja,...

Close