NEWS I ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Media – E Verteta të bën të lirë!

DOKUMENTI/ “I është refuzuar viza amerikane…”, Petrit Vasili i kundërpërgjigjet aludimeve të “Zërit të Amerikës”…

Zëri i Amerikës pretendon se ish-kryetarit të grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, i është refuzuar viza për në SHBA. Kjo u bë e ditur gjatë intervistës që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi po jepte në studion e Zërit të Amerikës me gazetaren Menada Zaimi.

Lidhur me këtë lajm, mediat kanë kontaktuar nënkryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasilin, i cili i habitur ka pohuar që ai për herë të fundit ka marrë një vizë të tipit A2, tre mujore, në qershorin e vitit të kaluar, kur edhe ka udhëtuar në drejtim të SHBA, në një vizitë në Kongresin amerikan.


Sipas tij, “viza ka skaduar në shtator dhe që nga ajo datë, nuk ka aplikuar më”.

Copyright © ShkodraWeb Media ׀׀ Të gjitha materialet tona mund të përdoren lirisht nga mediat e tjera por duke përmendur burimin se nga është marrë informacioni.
Për t’u abonuar në kanalin tone në YouTube ShkodraWeb TV mjafton të klikoni: SUBSCRIBE dhe do të informoheni me lajme me video por dhe argëtoheni pa fund me humor të zgjedhur! Për të marrë njoftime për video të reja, ABONOHU tani!