DETAJET – Një tjetër “bluzë e bardhë” nga Puka e prekur nga Covid-19, në gjendje të rëndë në Infektiv…

Një mjek tjetër është prekur nga COVID-i. Mjeku nga Puka është infektuar para një jave dhe ndodhet në gjendje të rëndë në QSUT. 170 persona nga bluzat e bardha janë prekur nga COVID-19 në të gjithë vendin, ku gjysma prej tyre janë shëruar.


Kujtojmë se më datë 30 qershor, ndërroi jetë personi i parë nga radhët e bluzave të bardha i prekur me COVID-19, meku i Hématologjisë, Arjan Pushi.

ShkodraWeb Channel