EMRAT – Ndërron jetë në Spitalin e Traumës edhe i plágòsùri në ngjarjen e Laçit të Kurbinit, shkon në dy numri…

Rritet bilanci i vìktímáve nga àténtati i ndodhur mbrëmë vonë në Kurbin. Burime policore bëjnë me dije se ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm edhe i plágòsùri, Paulin Gjergji, 53-vjec.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e të sshtunës, në Hotel AA në këtë zonë. U raportua se i vdèkùr ka mbetur një 37- vjecar, i identifikuar me emrin  Bujar Lika (Sinani). Ngjarja ka ndodhur në hotel në aksin rrugor që lidh Lezhën me Mamurrasin.


Në sheshin para hotelit në aksin rrugor Lezhë – Mamurras, afër kryqit të Gjormit, ka hyrë një person i padentifikuar dhe ka qèllùar me ármè zjárri, duke e lënë të vdèkùr në vend 37- vjeçarin.

Mësohet se përvec vìktímës, në vendngjarje kishte edhe dy të plágòsur, të identifikuar me emrat Paulin Gjergji 53 vjeç dhe Kreshnik Tusha 21 vjeç, të cilët u dërguan në spitalin e Traumës në Tiranë në gjendje të rëndë. Sipas informacioneve paraprake, Tusha dyshohet si autor i ngjarjes.

NJOFTIMI I POLICISË PËR NGJARJEN

Në ambjentin e jashtëm të një hoteli, në rrethana ende të paqarta ka mbetur i vrárè me ármè zjarri shtetasi B.H.,37 vjeç dhe janë plàgósur shtetasit P.Gj.,53 vjeç dhe K.T., 21 vjeç, të cilët janë transportuar në spitalin e Traumës, Tiranë.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Komisatiatit të Policisë Kurbin dhe të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë.

Për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, me qëllìm identifikimin dhe kapjen e autorëve menjëherë është ngritur një grup i posaçëm hetimor me specialistë nga Drejtoria për Krìmét e Rënda në Departamentin e Policisë Krìmínále, specialistë të DVP Lezhë dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gyqësor Kurbin, vijon puna për administrimin e çdo provë të vlefshme që do ti shërbejë zbardhjes së ngjarjes.

Copyright © ShkodraWeb Media

ShkodraWeb Media

ShkodraWeb Media