DETAJE/ 53- vjeçari u ekzekutua me 10 plumba duke pirë kafe, vrasësi i maskuar…

Dalin te tjera detaje nga krimi i rende i ndodhur mengjesin e sotem ne Shkoder, kur shtetasi Fatbardh Lici u ekzekutua me arme zjarri teksa ishte duke pire kafe ne lokal.

Krimi ka ndodhur tek ish-Poçeria në lagjen Kiras. Sipas te dhenave te para mesohet se mbi te ka qelluar nje person qe ka qene i maskuar. Ai ka qelluar rreth 10 here me arme ne drejtim te viktimes, duke e lene ate te vdekur ne vend.

Ne ate moment ne zone nuk ka pasur kalimtarë. Autori qe e ka ruajtur i eshte afruar në distancë të afërt dhe që aty e ka qëlluar. Policia ka shkruan ne vendin e ngjarjes dhe po heton per zbardhjen e saj.