DENONCIMI/ “Polici u kap për kanabis në 2016-ën, dje ishte delegat në kongresin e partisë së…” (foto)

Një ditë pas Kongresit të PS-së, ish-kryeministri Sali Berisha ndan mesazhin e një qytetari, i cili shkruan se i pranishëm në të ishte edhe një polic i kapur për kanabis në vitin 2016 . Në mesazhin e publikuar në “Facebook”, nga ish-kryeministri Berisha, qytetari nuk ngurron të shprehë edhe habinë për praninë e tij në mesin e socialistëve.

“Polici Gjergj Dodani qe u arrestua ne vitin 2016 per kanabis ishte dje ne kongresin e partise se hashashit! Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb


Pershendetje z. berisha! Si i thon nji fjals “ujku qymen e ndrron, por jo zakonin” ! Iky polici i arrestum per drog ka ken dje me kongresin e Rilindjes, e nuk jena habit fare kur e kena pa! Me drogaxhi e ka ba shtetin e po me drogaxhi don me e majt! Kta duhen shporr si ne ’91 me revolucjon! Tana t’mirat e ta kam nis per me e publiku qi ta marrin vesh tan mileti! Tu rrit ndera e s’duhet mu dorzua para ktyne qejve kriminela”, shkruan Berisha.